17 marca 2023

MOZRAJ

Blog

Korzyści z outsourcingu obsługi IT dla firm Dla firm

Korzyści z outsourcingu obsługi IT dla firm Dla firm

bezpieczeństwo w firmach
Osbługa informatyczna firm plusy dla małych firm.

Kiedy zlecasz obsługę informatyczną firm stronie trzeciej, istnieje wiele korzyści z korzystania z tego typu usług. Nie tylko oszczędza czas i pieniądze, ale także oferuje wiele korzyści. Zarządzane bezpieczeństwo, sieć oraz oferta platform Cloud i SaaS to jedne z wielu usług, które można zlecić na zewnątrz.

Outsourcing obsługi informatycznej dla firm dla firm

Outsourcing usług IT dla firm dla firm stanowi efektywne kosztowo rozwiązanie potrzeb technologicznych organizacji. Pozwala firmom zaoszczędzić na kosztach IT i wypełnić luki w talentach technologicznych. Więcej firm decyduje się na usługi zewnętrzne w celu zarządzania ich krytyczną obsługą IT dla firm. Usługi te obejmują zakres od planowania do zarządzania procesami IT do obsługi i konserwacji sprzętu IT.

Rodzaj świadczonej usługi determinuje odpowiedni model kontraktu. Tradycyjnie, kontrakty na outsourcing IT były rozliczane na podstawie czasu i materiałów. Jednak w miarę jak usługi outsourcingowe stawały się coraz bardziej złożone, modele umów ewoluowały. Obecnie istnieje wiele różnych typów usług i modeli partnerstwa, w tym usługi zarządzane, umowy oparte na wynikach i umowy o współpracy.

Outsourcowane usługi IT dla firm zapewniają firmom wysokiej klasy technologie, na które nie mogą sobie pozwolić we własnym zakresie. Oznacza to, że firma nie musi poświęcać cennego czasu na naukę obsługi skomplikowanego sprzętu i oprogramowania, co może ograniczyć jej zdolność do skoncentrowania się na swoich głównych atutach. Co więcej, usługi IT dla firm zlecane na zewnątrz mogą wykonywać wdrożenia programów w trybie natychmiastowym z zachowaniem kompatybilności w całej sieci.

Outsourcingowa obsługa informatyczna firm może również pomóc firmie w kwestiach technicznych. Specjaliści mogą pomóc firmie w rozwiązaniu problemów, uwalniając jednocześnie personel wewnętrzny do ważniejszej pracy. Poza tym jest to opcja opłacalna, ponieważ pozwala firmie na korzystanie z większej puli zasobów.

Outsourcing ma jednak swoje wady. Po pierwsze, firmy mogą być zmuszone do zatrudnienia dodatkowych pracowników, co zwiększa ogólne koszty. Jeśli inna strona ma dostęp do poufnych informacji, może dojść do naruszenia danych. Może to również opóźnić zakończenie projektów.

Sieć zarządzana

Istnieje wiele korzyści wynikających z powierzenia zarządzania siecią firmie Managed Service Provider (MSP). Korzystanie z usług MSP może uwolnić cenne godziny pracy, pozwalając zespołowi IT skupić się na innych zadaniach. Outsourcing może również zmniejszyć koszty ogólne. Usługi zarządzane są często dostępne za stałą miesięczną opłatą. Pozwala to firmom zaplanować budżet na swoje potrzeby i uniknąć niespodziewanych kosztów kapitałowych.

Zarządzana usługa IT dla firm może być również opłacalnym sposobem na poprawę wydajności sieci firmowej. Dostawca MNS może obsługiwać operacje sieciowe dla Ciebie, zapewniając stały poziom wydajności. Dostawca MNS może również zająć się bezpieczeństwem sieci, co jest kluczowe dla ochrony firmy przed cyberatakami.

Firmy mogą wybrać poziom usług, którego potrzebują, w zależności od zakresu i wielkości ich działu IT. Usługi zarządzane mogą być dostosowane do potrzeb małych firm, średnich firm lub przedsiębiorstw. Ponadto, MSP może zaoferować opcje płatności, takie jak rozliczenie z góry, miesięczne lub roczne. W przeciwieństwie do tradycyjnej obsługi informatycznej firm opartej na personelu, MSP mogą również wdrażać rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb.

Zarządzane sieciowe usługi IT dla firm są doskonałą opcją dla małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą one pomóc firmom we wdrażaniu i zarządzaniu nowymi technologiami bez konieczności dodawania kolejnych pracowników. Ponadto, MSP może pomóc przedsiębiorstwom przetestować nowe technologie przed skalowaniem. Mogą również uwolnić istniejący personel i poprawić wydajność operacyjną. Na przykład, zarządzane usługi sieciowe mogą oferować zunifikowane przesyłanie wiadomości i optymalizację sieci WAN.

Dostawcy zarządzanych usług sieciowych zapewniają również niestandardowe opcje projektowania. Mogą zapewnić, że sieć Wi-Fi w Twojej firmie jest aktualna, zmniejszając koszty operacyjne i zwiększając produktywność. Ponadto dostawcy zarządzanych usług sieciowych są dostępni przez całą dobę, aby pomóc w realizacji potrzeb sieciowych.

Zarządzane bezpieczeństwo

Zarządzane bezpieczeństwo jako usługa IT dla firm to świetny sposób na uwolnienie wewnętrznego personelu IT do bardziej strategicznych zadań. Zespół IT może wtedy skupić się na realizacji nadrzędnych celów biznesowych firmy. Pozwoli to uwolnić czas pracowników wewnętrznych i pomoże zwiększyć zyski. Dostawcy zarządzanych usług bezpieczeństwa mogą również mieć dostęp do zasobów, których wewnętrzne zespoły IT mogą nie mieć.

Dostawcy zarządzanych usług bezpieczeństwa oferują zespół ekspertów ds. bezpieczeństwa, którzy mogą pomóc Twojej firmie w utrzymaniu bezpieczeństwa sieci. Pomaga to poprawić bezpieczeństwo cybernetyczne i chronić poufne informacje. Pozwala to również zaoszczędzić pieniądze, dzięki czemu zespół może skupić się na głównych inicjatywach biznesowych. Koszty bezpieczeństwa mogą się zwiększyć, dlatego najlepiej wybrać dostawcę usług, który oferuje stałą opłatę i różnorodne usługi.

Kolejną zaletą zarządzanych usług bezpieczeństwa jest to, że zapewniają one umowy o poziomie usług, które ustanawiają poziomy usług dla incydentów bezpieczeństwa. Umowy te zapewniają, że sieć firmy jest zabezpieczona przez cały czas, a wszelkie incydenty bezpieczeństwa, które wystąpią, są szybko obsługiwane. Ponieważ cyberprzestępczość rozwija się tak szybko, firmom trudno jest nadążyć za najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa. Nawet duże globalne firmy odkrywają słabe punkty w swoich systemach bezpieczeństwa. Nadążanie za najnowszymi zagrożeniami może wymagać wiele czasu, siły roboczej i wynagrodzenia.

MSSP są popularne wśród organizacji. Mogą one zapewnić monitorowanie i audyt bezpieczeństwa poza normalnymi godzinami pracy. Mogą również oferować zarządzane operacje bezpieczeństwa, aby pomóc organizacjom, które nie posiadają wewnętrznego personelu bezpieczeństwa.

Platforma chmurowa lub oferta SaaS

Chmura obliczeniowa jest jedną z najpopularniejszych form technologii, a jednym z największych graczy jest oprogramowanie jako usługa (SaaS). SaaS to model, w którym firma wynajmuje swoje oprogramowanie aplikacyjne innym użytkownikom. Ci użytkownicy mają dostęp do aplikacji przez Internet i płacą miesięczną lub roczną opłatę za korzystanie z nich. Sprzedawca zarządza infrastrukturą sprzętową i programową, w tym aktualizacjami i poprawkami. Sprzedawcy SaaS zapewniają również bezpieczeństwo i dostępność. Systemy te są zaprojektowane tak, aby spełniały potrzeby użytkowników biznesowych, a dostęp do nich można uzyskać z dowolnego miejsca, zarówno za pośrednictwem przeglądarki internetowej, komputera stacjonarnego, jak i urządzenia mobilnego.

SaaS wiąże się jednak z nowymi zagrożeniami. Użytkownik musi zaufać dostawcy oprogramowania, że zapewni bezpieczeństwo i czas pracy. Dostawca ten musi również utrzymywać dostępność oprogramowania i być w stanie usunąć błędy. Awarie u dostawcy usług mogą mieć wpływ na tysiące klientów. Rozwiązania SaaS powinny być zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoki stopień elastyczności i skalowalności.

Chmura obliczeniowa eliminuje również konieczność stosowania drogich i skomplikowanych procesów instalacyjnych. Dzięki IaaS klienci mogą wdrażać nowe technologie wcześniej i taniej, niż gdyby działały one na miejscu. Ponadto klienci mogą wykorzystać usługę do szybkiego i łatwego wdrożenia rozwiązań do odzyskiwania danych po awarii. IaaS jest szczególnie korzystne dla sprzedawców internetowych, którzy doświadczają gwałtownych wzrostów ruchu. Można je łatwo skalować w okresach dużego zapotrzebowania i zachować wysoki poziom bezpieczeństwa.

Rozwiązania SaaS stają się coraz bardziej popularne wśród firm z różnych sektorów. Na przykład Microsoft Outlook i Google G Suite to dwa przykłady oprogramowania SaaS. Te rozwiązania SaaS pomagają firmom uprościć ich codzienne procesy biznesowe i uczynić je bardziej wydajnymi. Oferują one również klientom bezpieczeństwo i zgodność z przepisami.

Zarządzany system telefoniczny

Zarządzane usługi głosowe łączą usługi głosowe i transmisji danych w jeden wygodny pakiet. Koszt zarządzanej usługi głosowej różni się w zależności od liczby wykorzystywanych linii. Oferuje on wszystkie funkcje tradycyjnego systemu telefonicznego, a także dodatkowe funkcje, które zwykle można znaleźć tylko w dużych firmach. Zarządzane usługi głosowe są doskonałym wyborem dla firm, które nie posiadają własnego personelu IT.

Systemy telefoniczne są drogie w zakupie i utrzymaniu. Firmy muszą zaplanować budżet na bieżącą konserwację i dodać nowy sprzęt, gdy ich firma się rozwija. Dodatkowo, każda wizyta technika w celu naprawy systemu telefonicznego kosztuje firmę. Zarządzany system telefoniczny jest jednak opłacalną opcją dla firm, które chcą być na bieżąco bez dużych inwestycji w sprzęt.

Firmy mogą skorzystać z zarządzanego systemu telefonicznego, eliminując potrzebę zakupu drogiego sprzętu i obudowy. Systemy telefoniczne VoIP eliminują również potrzebę siły roboczej do zarządzania i utrzymania ich. Firmy, które wymagają dużej ilości połączeń mogą skorzystać z zarządzanego systemu telefonicznego. Dodatkowo, firmy, które polegają na systemach teleakustycznych VoIP mogą nadal zapewniać najwyższej jakości obsługę klienta.

W dłuższej perspektywie zarządzany system telefoniczny jest opłacalną opcją dla firm każdej wielkości. Koszt biznesowego systemu telefonicznego zależy od liczby użytkowników, funkcji i poziomu usług. Mała firma może być w stanie pozwolić sobie na plan niższego poziomu, podczas gdy większa firma może być w stanie pozwolić sobie na plan wyższego poziomu. Małe firmy z mniej niż 10 pracowników powinny zwrócić uwagę na cenę za użytkownika. Ważne jest, aby pamiętać, że cena za użytkownika znacznie spada, jeśli firma rośnie do ponad 20 użytkowników.

W przypadku VoIP opartego na chmurze, system telefoniczny jest umieszczony w chmurze, gdzie może być dostępny dla uprawnionych użytkowników za pośrednictwem połączenia internetowego. Dostawca będzie utrzymywał i aktualizował system, a użytkownicy po prostu podłączają swoje telefony IP. Kolejną zaletą tej opcji jest elastyczność. Firmy, które korzystają z PBX w chmurze, zaoszczędzą pieniądze na kosztach instalacji, a opłaty cykliczne będą zazwyczaj wynosić od 15 do 60 dolarów za użytkownika miesięcznie.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]