18 maja 2022

Odzyskiwanie danych co przyjdzie przygotować.

angry frustrated computer user

Odzyskiwanie danych Dlaczego odzyskiwanie danych jest konieczne

Niezależnie od tego, czy posiadasz komputer stacjonarny czy przenośny, w pewnym momencie musiałeś skorzystać z usługi odzyskiwania danych. Na dysku twardym komputera przechowywane są ważne informacje. Niestety, może on ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu w wyniku działania złośliwego oprogramowania lub uszkodzenia fizycznego. W tym artykule dowiesz się, dlaczego odzyskiwanie danych jest tak koniecznym wydatkiem. Jest to również sposób na zminimalizowanie kosztownych przestojów. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć odzyskanie danych:

Odzyskiwanie danych jest ostatecznością

Jeśli przypadkowo usunąłeś pliki, możesz zastanawiać się, jaki powinien być Twój następny krok. Na szczęście istnieje kilka sposobów na odzyskanie danych. Zawsze można spróbować skorzystać z usługi odzyskiwania danych, ale nie ma gwarancji, że to się uda. Na przykład może zajść potrzeba odzyskania utraconych wiadomości e-mail lub informacji osobistych i właśnie w tym przypadku usługa odzyskiwania danych może okazać się przydatna. Odzyskiwanie danych to ostateczność, więc nie oczekuj, że będzie to szybka naprawa.

Najlepszym sposobem na uniknięcie awarii danych jest wcześniejsze przygotowanie się do niej. Istnieje wiele sposobów zapobiegania awariom dysków twardych. Wykonując powyższe czynności, można zminimalizować stres i koszty związane z odzyskiwaniem danych. W większości przypadków usługa odzyskiwania danych jest bardzo kosztowna i nie zawsze można zagwarantować jej skuteczność. Takie podejście nie tylko jest kosztowne, ale nie gwarantuje też, że odzyskane pliki będą całkowicie nieczytelne. Jeśli doszło do awarii dysku twardego, szanse na odzyskanie przynajmniej części plików są znikome.

Jeśli chcesz przywrócić usunięte pliki z serwisu Salesforce, możesz skorzystać z usługi odzyskiwania danych. Wcześniej była ona znana jako Usługa przywracania danych i była usługą płatną. Jeśli dane zostały przypadkowo usunięte, można je odzyskać w ciągu 15 dni. Jest to jednak usługa kosztowna i czasochłonna. Salesforce planuje zaprzestać świadczenia tej usługi latem 2020 roku. Istnieją jednak inne dostępne opcje. Ostatecznie odzyskiwanie danych jest ostatecznością.

Odzyskiwanie danych może być ostatecznością, ale nie należy tego robić na własną rękę. W rzeczywistości może to nawet kosztować więcej, niż w pierwszej kolejności. Wiąże się to również z ryzykiem, dlatego aby uniknąć trwałej utraty danych, zawsze należy zasięgnąć porady specjalisty. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy świadczącej usługi odzyskiwania danych. Pracownicy firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych dokładnie przyjrzą się danym i określą, na ile prawdopodobne jest ich odzyskanie.

Minimalizuje kosztowne przestoje

Chociaż przestoje są nieuniknione, mogą być kosztowne dla Twojej firmy. Przestoje oznaczają utratę przychodów, złe doświadczenia klientów i nadszarpniętą reputację. Nie wspominając już o tym, że może to odstraszyć obecnych i potencjalnych klientów. Ponadto pracownicy mogą mieć trudności z wykonywaniem pracy bez swoich systemów. Oto kilka sposobów na zminimalizowanie przestojów:

Określ, które dane i aplikacje mają krytyczne znaczenie dla Twojej firmy. Niektóre z nich mogą być ważniejsze od innych, ale wszystkie wymagają odzyskania danych w czasie od kilku minut do kilku godzin. Na przykład bank warstwy 1 musi odzyskać dane w ciągu kilku godzin, ale nie może sobie pozwolić na utratę danych na dłużej niż jeden dzień. Należy przypisać typy danych do różnych poziomów i określić krytyczność każdego z nich. Następnie można ustalić priorytety dotyczące czasu potrzebnego na odzyskanie danych krytycznych dla działalności, podczas gdy dane niekrytyczne mogą poczekać dzień lub dwa. Określając poziom przestoju i cele dotyczące czasu odzyskiwania danych, można opracować dobrze zaplanowany, niedrogi plan odzyskiwania danych.

Poza bezpieczeństwem cybernetycznym firmy powinny brać pod uwagę inne czynniki. 59 procent respondentów stwierdziło, że przestoje były spowodowane błędami ludzkimi. Pracownicy mogli pobrać złośliwe łącze, co spowodowało wprowadzenie do sieci oprogramowania ransomware. Co więcej, brak szkoleń z zakresu bezpieczeństwa może spowodować utratę danych. Nawet jeśli pracownicy przestrzegają procedur bezpieczeństwa, przestój w pracy nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Kopie zapasowe i odzyskiwanie danych po awarii zawsze będą niezbędne.

Oprócz kosztów, przestoje mają bezpośredni i pośredni wpływ na opiekę nad pacjentami. Jeśli lekarze nie mają dostępu do dokumentacji pacjentów, mogą być zmuszeni do zmiany terminów wizyt, ręcznego sporządzania notatek lekarskich, a nawet kierowania pacjentów do innych placówek opieki zdrowotnej. Mogą również nie być w stanie przetwarzać płatności lub składać wniosków, co oznacza, że muszą czekać na odzyskanie danych, zanim będą mogli zrobić cokolwiek innego. A to nie jest nawet najgorszy scenariusz!

Oprócz przestojów organizacje muszą inwestować w rozwiązania do odzyskiwania danych, które mogą ograniczyć ilość przestojów, jakich może doświadczyć firma. Godzinny przestój może kosztować do 1 miliona dolarów w przypadku firmy z listy Fortune 1000 i do 60 milionów dolarów w przypadku firmy średniej wielkości. W zależności od branży, w której działa firma, liczba ta może się znacznie różnić. Dlatego tak ważne jest korzystanie z rozwiązania, które może zminimalizować kosztowne przestoje i zapewnić ciągłość działania.

Jest to proces odzyskiwania utraconych lub niedostępnych danych.

Co to jest odzyskiwanie danych? Najprościej rzecz ujmując, odzyskiwanie danych to proces odzyskiwania informacji z utraconych lub niedostępnych nośników, takich jak dysk twardy, dysk SSD lub inne wymienne urządzenie pamięci masowej. W zależności od rodzaju nośnika odzyskiwanie danych może być możliwe dla dowolnej liczby różnych formatów. Proces ten może być wymagany z powodu wielu różnych czynników, w tym awarii głównego urządzenia pamięci masowej, problemu logicznego z systemem plików i innych.

Czasami uszkodzenia fizyczne powodują, że dane nie nadają się do użytku i wymagają specjalistycznej pomocy. Oprogramowanie do odzyskiwania danych może pomóc w przywróceniu uszkodzonego nośnika poprzez odczytanie danych z metadanych i sektorów, co umożliwia odtworzenie plików i przywrócenie ich do stanu używalności. Jeżeli jednak plik został usunięty lub poważnie uszkodzony, prawdopodobnie konieczna będzie jego fizyczna naprawa. W takim przypadku przed podjęciem próby odzyskania danych należy rozważyć możliwość fizycznego uszkodzenia nośnika.

W niektórych przypadkach dysk twardy może ulec uszkodzeniu, ale plik nadal znajduje się na dysku. W takim przypadku tabela alokacji plików może być uszkodzona. W innych przypadkach plik może być uszkodzony fizycznie, zaszyfrowany lub niedostępny, ale dane nadal można odzyskać. Podczas próby odzyskania danych na fizycznie uszkodzonym dysku twardym niektóre programy mogą próbować ręcznie zrekonstruować nagłówki plików.

Niektóre okoliczności utraty danych nie uzasadniają korzystania z usług odzyskiwania danych. Niektóre przypadki można rozwiązać, instalując oprogramowanie do odzyskiwania danych, ale w innych przypadkach konieczna może być pomoc firmy zewnętrznej. Najczęstsze rodzaje utraty danych, które można odzyskać za pomocą odzyskiwania danych, to skasowane pliki, uszkodzony zewnętrzny dysk twardy i dysk twardy. Proces odzyskiwania danych w takich sytuacjach zależy od przyczyny uszkodzenia, rodzaju utraconych danych i zastosowanego oprogramowania.

Skuteczna procedura odzyskiwania danych zależy od właściwej metody odzyskiwania danych i zastosowania tej techniki w odpowiednim czasie. Odzyskiwanie danych to ważny proces, który może uchronić firmę przed kosztownymi przestojami i utratą klientów. Jeśli informacje zostały utracone lub są niedostępne, usługi odzyskiwania danych mogą pomóc w odzyskaniu wszystkich istotnych informacji biznesowych i przywrócić działalność firmy na właściwe tory. W rzeczywistości proces odzyskiwania danych może uratować reputację firmy i jej zasoby finansowe.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]