13 marca 2023

MOZRAJ

Blog

Ogrodzenie akustyczne – Wygłuszenie miejsca

Ogrodzenie akustyczne – Wygłuszenie miejsca

panel-dzwiekochlonny
ploty-akustyczne-cena

Użycie ogrodzenia akustycznego to doskonały sposób, aby upewnić się, że Twoja przestrzeń zewnętrzna jest izolowana od hałasu. Jest to świetny wybór do wygłuszania lokalizacji i jest objęty dożywotnią ograniczoną gwarancją.

To doskonały wybór do wygłuszenia miejsca

Wybór ogrodzenia akustycznego dla konkretnego obszaru jest skutecznym sposobem na zmniejszenie hałasu. W zależności od środowiska, w którym się znajdujesz, istnieje wiele różnych dostępnych opcji. Oto kilka wskazówek, które należy rozważyć podczas wygłuszania ogrodzenia.

Jeśli chcesz użyć ogrodzenia jako rozwiązania dźwiękoszczelnego, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to stworzyć ogrodzenie, które jest solidne i trwałe. Materiał powinien być w stanie wytrzymać trudne warunki pogodowe, w tym akustyczne słońce fencen. Drewno jest również opcją, ale jest mniej trwałe niż inne materiały. Możesz dodać izolację do wnętrza drewna i użyć metalu falistego, aby wypełnić dolne szczeliny.

Inną opcją jest wypełnienie szczelin masą załadowaną winylem. Jest to specjalny materiał wygłuszający, który jest przeznaczony do wypełnienia szczelin w Twoim ogrodzeniu. Mass loaded vinyl jest cienki materiał, który jest przeznaczony do pokrycia dużej powierzchni bez żadnych luk. Jest również bardzo elastyczny, więc może być owinięty wokół każdej powierzchni, w tym rur i otworów wentylacyjnych.

Masowo obciążony winyl może być zszywany do ramy ogrodzenia lub mocowany klejem. Powinien zachodzić na siebie dwa do trzech cali z każdej strony. Gdy ogrodzenie jest pokryte, uszczelnić szwy. Masowo załadowany winyl jest również dobrą opcją do wygłuszenia akustycznego ogrodzenia.

Inną opcją jest owinięcie ogrodzenia z akustyczną folią ogrodzeniową. Ta okładka jest zaprojektowana tak, aby blokować linię wzroku do źródła hałasu, ale także być odpornym na promieniowanie UV i wodę. Jest również zaprojektowany tak, aby był łatwy w instalacji. Można ją zakotwiczyć bezpośrednio do ogrodzenia za pomocą opasek zaciskowych lub przelotek.

Możesz również stworzyć dźwiękoszczelne ogrodzenie, dodając warstwę dźwiękoszczelnych zasłon do paneli ogrodzeniowych. Możesz również użyć ciężkich mebli, aby stłumić dźwięk, lub przenieść meble do pozycji, w której jest mniej prawdopodobne, że będą odbijać dźwięki.

Najbardziej skuteczną barierą zewnętrzną jest koc dźwiękoszczelny Quiet Quilt. Ma zewnętrzną ocenioną rzepę w dół każdej strony i jest wykonana ze wzmocnionego winylu obciążonego masą. Jest niezwykle chłonny, więc zmniejsza przenoszenie dźwięku przez ogrodzenie.

Powinien być przyległy

Umieszczenie akustycznego ogrodzenia akustycznego jest trudne zadanie samo w sobie. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele zasobów dostępnych w Internecie, aby pomóc Ci dostać pracę zrobić dobrze za pierwszym razem wokół. Na przykład, istnieje kilka blogów i forów poświęconych tematowi. Na szczęście, przekonasz się, że większość uczestników tej rodzącej się społeczności jest bardziej niż chętny do dzielenia się swoją wiedzą z tobą. W rezultacie, Twój następny projekt ogrodzenia akustycznego będzie łatwy do wykonania. Czy zdecydujesz się iść z tradycyjnym lub nowy wiek winylu opcji kompozytowych, będziesz nagrodzony z pięknym ogrodzeniem, które uzupełnia swój dom i swoich sąsiadów. Będziesz również nagrodzony ze spokojem umysłu.

W rzeczywistości istnieje kilka powodów, dla których powinieneś rozważyć zainstalowanie ogrodzenia akustycznego. Powody te obejmują estetykę i bezpieczeństwo. Oprócz zapewnienia buforu pomiędzy frontowym podwórkiem a ulicą, wygłuszenie domu lub firmy zapobiegnie odbijaniu się dźwięku wokół nieruchomości, co jest zbyt powszechne w dzisiejszym coraz bardziej mobilnym społeczeństwie.

Na początek warto poszukać dźwiękowego ogrodzenia akustycznego z konstrukcją typu „pióro i wpust”. Te ogrodzenia zostały ogłoszone jako najprostszy i najbardziej opłacalny sposób na stworzenie dźwiękoszczelnego domu. Sztuką jest, aby zapewnić, że wynikłe ogrodzenie jest zbudowany tak blisko ziemi, jak to możliwe. Idealnie, będziesz chciał użyć impregnowanych ciśnieniowo tarcic do dolnej części słupków.

Nie powinna mieć żadnych szczelin

Posiadanie ogrodzenia, które jest w stanie zatrzymać dźwięk jest ważne. Wysokość ogrodzenia, wielkość szczelin i zastosowany materiał odgrywają ważną rolę.

Najskuteczniejszym materiałem na barierę dźwiękową jest solidny panel, taki jak pikieta z desek. Innym skutecznym materiałem na barierę dźwiękową jest gruba warstwa szkła laminowanego.

Inną opcją jest zbudowanie akustycznej okładki na ogrodzenie. Te okłady mogą być malowane, aby dopasować swój kolor ogrodzenia, ale muszą być wodoodporne. Mogą być świetnym sposobem na stworzenie bariery dźwiękowej bez większej pracy.

Najlepszą metodą budowy ogrodzenia akustycznego jest zainstalowanie dwóch warstw materiału. Pierwsza warstwa powinna być solidną barierą. Drugą warstwę może stanowić specjalistyczna kurtyna dźwiękochłonna lub kanapka z obciążonych masą paneli winylowych i drewnianych.

Akustyczne ogrodzenie akustyczne nie powinno mieć żadnych szczelin. Może to zabrzmieć oczywiście, ale to dobry pomysł, aby nie mieć żadnych szczelin w swoim ogrodzeniu. Najmniejsze szczeliny pozwalają na przedostanie się dźwięku. Ponadto, mniej szczelin oznacza mniejszą penetrację dźwięku.

Najważniejszym elementem ogrodzenia akustycznego jest jego konstrukcja. Zastosowany materiał powinien być jak najbliżej ziemi. Dzięki temu łatwiej będzie zatrzymać dźwięk.

Najlepszym sposobem na zapewnienie, że Twoje ogrodzenie akustyczne nie ma luk jest zmierzenie długości ogrodzenia. Następnie za pomocą ołówka zaznacz najważniejsze miejsca.

Innym ważnym czynnikiem jest zastosowanie odpowiednich materiałów. Oznacza to wybór materiałów o dużej gęstości, masie i jak najlepszym współczynniku STC.

Na przykład, używając szkła laminowanego lub grubej warstwy masowo załadowanego winylu, aby pokryć swoje ogrodzenie, może pomóc zablokować hałas zewnętrzny. Inną opcją jest zbudowanie ogrodzenia, które ma co najmniej osiem stóp wysokości. Zapobiegnie to ucieczce dźwięku z domu.

Przy wyborze ogrodzenia należy wziąć pod uwagę wysokość, materiały i miejsce zamieszkania. Ogólnie rzecz biorąc, wyższe ogrodzenia są bardziej dźwiękoszczelne. Jednakże, może nie być w stanie zainstalować wysokiego ogrodzenia natychmiast. Najlepsze ogrodzenia mają systemy blokujące z piórem i wpustem.

Posiada dożywotnią, ograniczoną gwarancję

W przeciwieństwie do ogrodzenia akustycznego, ogrodzenie akustyczne nie wymaga malowania, barwienia ani konserwacji. Oferuje również prywatność i bezpieczeństwo. Jest również ognioodporny. Te cechy sprawiają, że jest to świetny wybór dla właścicieli domów.

akustyczne ogrodzenia są produkowane przy użyciu wysokiej jakości materiałów i state-of-the-art procesów produkcyjnych. Przy zakupie ogrodzenia akustycznego, sprawdź, czy producent wspiera swój produkt gwarancją. Niektóre firmy udostępniają informacje o gwarancji na swoich stronach internetowych. Niektóre z tych gwarancji obejmują dożywotnie lub ograniczone gwarancje. Gwarancje te obejmują materiał i instalację ogrodzenia.

Standardowa gwarancja na ogrodzenie akustyczne obejmuje wady materiału. Jeśli materiał jest wadliwy, zostanie wymieniony. Niektóre firmy oferują również gwarancje wyraźne, które zapewniają dodatkową ochronę. Gwarancja nie obejmuje problemów wynikających z „działania Boga” lub zaniedbania właściciela domu.

Niektóre firmy zajmujące się ogrodzeniami akustycznymi pozwalają klientom na przeniesienie ich gwarancji na nowych właścicieli. Jest to pomocne, ponieważ pokazuje, że firma ufa swojemu produktowi. Niektóre firmy oferują również ograniczoną gwarancję na całe życie, która obejmuje materiał przez całe życie właściciela. Nie obejmuje ona jednak kosztów usunięcia lub utylizacji.

Produkty CertainTeed są objęte ochroną SureStartTM przez pięć lat po instalacji. CertainTeed naprawi lub wymieni wadliwe ogrodzenie. Firma zastrzega sobie również prawo do zwrotu kwoty za produkt ogrodzeniowy. Ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, co obejmuje gwarancja i co nie jest objęte.

Gwarancja Homeland Fence obejmie sztachety i tarasy. Gwarancja ta dotyczy domów jednorodzinnych. Obowiązuje dla produktów zakupionych po 1 stycznia 2001 roku. Wydłuża ona również okres gwarancyjny o pozostałą część okresu gwarancyjnego. Nie dotyczy ona nasadek na słupki solarne.

Gwarancja na ogrodzenie akustyczne powinna obejmować materiały użyte do budowy ogrodzenia, proces produkcji oraz robociznę. Jeśli gwarancja nie obejmuje tych rzeczy, można spodziewać się, że trzeba będzie zapłacić za wymianę.

Istnieje wielu producentów ogrodzeń akustycznych, którzy wspierają swoje produkty gwarancjami. Chociaż te gwarancje zapewniają konkretne prawa, mogą się one różnić w zależności od stanu. Sprawdź u producenta, aby dowiedzieć się o swojej konkretnej gwarancji.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ogrodzenie akustyczne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]